Serwis klimatyzacji
Wymianie podlegają: czynnik chłodzący filtry przeciwpyłowe, chłodnice parowniki, skraplacze, przewody klimatyzacji, regenerujemy i naprawiamy kompresory klimatyzacji.
Wykonujemy w czasie przeglądu: uzupełnienie czynnika (nabijanie klimatyzacji) według norm Opla, oczyszczenie czynnika, sprawdzenie szczelności układu, kompresora, parownika, skraplacza i inne. Sprawdzamy wydajność chłodzenia klimatyzacji, wymieniamy filtr przeciwpyłowy, oraz odgrzybiamy układ.
Raz w roku serwisuj klimatyzację w Oplu!
Zalecamy Klientom aby raz w roku wykonali przegląd klimatyzacji, poprawia to komfort jazdy i chroni przed ewentualnymi drogimi naprawami.
W dzisiejszych czasach coraz więcej samochodów wyposażonych jest w klimatyzację, która staje się coraz bardziej nieodzowna w codziennej eksploatacji. Spełnia ona wiele funkcji; chłodzi, obniża wilgotność i oczyszcza powietrze. Jej cechy higroskopijne powodują, że możemy odparować szyby i osuszyć samochód w środku. Systematyczne odgrzybianie eliminuje nieprzyjemne zapachy.
Chcielibyśmy przybliżyć Państwu pewne szczegóły dotyczące pracy klimatyzacji, w warunkach ekstremalnych temperatur letnich, gdy jest ona maksymalnie obciążona. Warunki te występują głównie, gdy auto jest zaparkowane w nasłonecznionym miejscu, oraz w czasie jazdy w korkach. W tych przypadkach układ musi schłodzić bardzo rozgrzane powietrze i użytkownicy mogą mieć problem z uzyskaniem oczekiwanej mocy chłodzenia. W tych warunkach sprężarka klimatyzacji pracuje na okrągło, obciąża silnik w sposób znaczący, przyczyniając się do zwiększenia zużycia paliwa. W ekstremalnych warunkach pracę układu klimatyzacji można porównać z pracą lodówki wstawionej do sauny, z której przypuszczalnie trudno byłoby wyjąć schłodzony napój. Przy odrobinie staranności jest na to sposób, wybierając obieg wewnętrzny powietrza pobieranego przez układ, które jest już częściowo schłodzone.
Odkryj świeżość i komfort jazdy - zadbaj o swoją klimatyzację w Oplu
W tych trudnych warunkach Klienci wielokrotnie narzekają na klimatyzację automatyczną, gdyż bardzo silnie działające nawiewy powodują ich przeziębienia. I w tym przypadku przy odrobinie staranności można wyeliminować uciążliwe nadmuchy, rozpoczynając ręczne sterowanie klimatyzacją automatyczną poprzez zmianę siły nawiewu lub jego kierunku. Jeszcze tylko ustawienie odpowiedniej temperatury i możemy poczekać aż wnętrze osiągnie odpowiednią temperaturę. W tym momencie jeśli włączymy tryb automatyczny, nie będzie on już tak uciążliwy.